شارژ ussd، شارژ مستقیم، کارت شارژ

وبسایت اطلاع رسانی وبسایت فروش کارت شارژ نیکا

صفحه نخست | مطالب گذشته | خرید شارژ ایرانسل، همراه اول، رایتل، تالیا، وایمکس ایرانسل | پرداخت قبوض                                    www.ussdcharg.ir

شارژ الکترونیکی ایرانسل،همراه اول،رایتل،تالیا

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گران ترین ضیافت تاریخ تخت جمشید

عصرایران - "این گردهم آیی با عظمت جهانی، تخت جمشید را در روز فراموش نشدنی 15 اکتبر 1971 (23 مهر 1350) تبدیل به مرکز ثقل جهان کرد."
این یکی از پیام های تبلیغاتی مربوط به جشن های 2500 ساله است ، جشن هایی که بعدها به محملی برای انتقاد از حکومت محمدرضا پهلوی تبدیل شد.

گروه تاریخ عصرایران ، در سلسله بازخوانی های تاریخی خود ، به مناسبت سالگشت این رویداد ، بخشی از کتاب "آخرین سفر شاه" که توسط "ویلیام شوکراس" نوشته شده است را منتشر می کند.ترجمه این کتاب را در ایران نشر آسیم منشر ساخته است.
شوکراس، مقالات زیادی در واشنگتن پست ، نشریه نقد کتاب نیویورک ، آبزرور و دیگر نشریات معتبر غربی منتشر کرده و چندین جلد از کتاب هایش از جمله "نیکسون و کیسینجر و نابودی کامبوج" و " وضعیت بی رحم" برنده جوایزی از قبیل جایزه بنیاد هیلمن و جرج پلک شده است.

بخشی از فصل دوم کتاب او ، تحت عنوان "ضیافت" را بخوانید:

در اکتبر 1971 محمدرضا پهلوی ضیافتی ترتیب داد که از همه مهمانی ها برتر بود. او از تمام رهبران جهان دعوت کرد. البته همه نیامدند و بسیاری از کسانی که شرکت کردند بیشتر نمادهای قدرت بودند تا واقعیت آن.

ضیافت در خرابه های تخت جمشید برگزار شد که ساخته داریوش و سوخته اسکندر کبیر است. قرار بر این بود که این جشن نشانه دو هزار و پانصدمین سالگرد شاهنشاهی ایران باشد که در قرن ششم پیش از میلاد به دست کورش کبیر تاسیس شده بود. با گذشت زمان می توان گفت که جشن مزبور نشانه آغاز پایان کار دودمان پهلوی بود که درست پنجاه سال پیش از آن تاریخ، پدر شاه تاسیس کرده بود.

همچنین، شاه در 1971 سی امین سال سلطنت خود و دهمین سال برنامه اصلاحاتش را که انقلاب سفید می نامید نیز جشن می گرفت. بنا بود انقلاب سفید شامل اصلاحات ارضی و گسترش سوادآموزی و آزادی زنان، مدرنیزه کردن صنایع و زیربنای اقتصادی و توزیع مجدد دست کم بخشی از ثروت ها و کاهش قدرت روحانیون شیعه یعنی ملایان باشد. ناگزیر این "انقلاب" روحانیون را دچار خشم ساخت.

سال 1971 همچنین آغاز سربلند کردن ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای بود. در روز عید سنت والنتاین آن سال (14 فوریه) کارتل تولید کنندگان نفت، یعنی اوپک، به نخستین موفقیت عمده خود در افزایش بهای نفت نایل شد. شاه نقش رهبری را در این کار بر عهده داشت. شاید مهمتر از همه اینها این بود که دولت بریتانیا قصد خود را به خروج نیروهایش از "شرق سوئز" به مرحله اجرا درمی آورد و همراه با آمریکاییان شاه را محرمانه تشویق می کرد که نقش بریتانیا را به عنوان "ژاندارم خلیج فارس" برعهده بگیرد.

در 1971، هم در شاه و هم در حکومت او احساس اعتماد به نفس دیده می شد. اما چنانکه جشن های تخت جمشید نشان داد این احساسی بود که کم کم تبدیل به یک غرور غیرواقعی شد. شاه این جشن ها را روایت جدیدی از کنگره وین در سال 1815 تصور کرده بود که در آن فرمانروایان جهان توانستند با یکدیگر دیدار و درباره مسایل جهان گفتگو کنند. یکی از شعارهای تبلیغاتی دولت درباره این جشن از این قرار بود: "این گردهم آیی با عظمت جهانی، تخت جمشید را در روز فراموش نشدنی 15 اکتبر 1971 (23 مهر 1350) تبدیل به مرکز ثقل جهان کرد."

تخت جمشید نمایشی بود که ضمن آن رویاها و بلند پروازی های شاه آشکار شد. بسیاری از اشخاصی که در آن هنگام درباره آن چیز نوشتند گفته کریستوفر مارلو را به خاطر آوردند که: "چه شکوهمند است که آدمی شاه باشد و در پرسپولیس پیروزمندانه سواری کند." ولی از یک نظر این جشن برای شاه پیروزی و از یک لحاظ نیز تا اندازه ای شکست بود زیرا در بسیاری موارد واقعیت ها با تصورات  او کاملا تطبیق نمی کرد.

9 پادشاه، 3 شاهزاده حاکم، 2 ولیعهد، 13 رییس جمهوری، 10 شیخ، 2 سلطان همراه با انبوهی از معاونان رییس جمهوری و نخست وزیران و وزیران خارجه و سفیران و دیگر دوستان دربار که از نقاط مختلف جهان آمده بودند در تخت جمشید اقامت گزیدند.

شاه تصمیم گرفت قواعد تشریفاتی قرن نوزدهم را رعایت کند، بدین معنی که ارشدترین مهمان دوست و متحدش هایله سلاسی امپراتور اتیوپی، شیر یهودا باشد. پرزیدنت ژرژ پمپیدو رییس جمهوری فرانسه گفت که دعوت را نمی پذیرد مگر اینکه بالادست هایله سلاسی و روسای کشورهای فرانسه زبان بنشیند. شاه زیر بار نرفت و پمپیدو در عین اوقات تلخی نخست وزیرش را به جای خود فرستاد. شاه هرگز پمپیدو را برای این اهانت نبخشید.

پادشاه و ملکه دانمارک نیز جزو مدعوین بودند. و همچنین پادشاهان اردن و بلژیک و پادشاه سابق یونان. ملکه انگلستان در جشن شرکت نکرد و به جای خود شوهرش پرنس فیلیپ و دخترش پرنسس آن را فرستاد. پرنس برنهارد از هلند نمایندگی همسرش ملکه ژولیانا را بر عهده داشت. شاید نومید کننده ترین خبر برای شاه این بود که پرزیدنت نیکلسون در جشن شرکت نمی کند. (خانم نیکلسون رییس افتخاری کمیته آمریکایی برگزاری جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی بود.) اسپیرو اگنیو معاون رییس جمهوری نمایندگی ایالات متحده را بر عهده داشت و از نظر تقدم، کلیه مدعوین به استثنای سفیر پکن بر او برتری داشتند.

صرفنظر از مدعوین، همه چیز جشن را هم از پاریس آورده بودند. در دشت خشک و مرتفع تخت جمشید اردوگاهی مرکب از خیمه های گرانبها به وسیله ژانسن دکوراتور فرانسوی برپا شده بود. موسسه ژانسن از چند دهه پیش تزئینات داخلی کاخ های سلطنتی را انجام داده بود: در 1920 در بلگراد، در 1935 آپارتمان های خصوصی ادوارد هشتم (دوک ویندزور بعدی) در کاخ باکینگهام، ویلاهایی در کاپ دانتیب و آپارتمان هایی در خیابان پنجم نیویورک. سبک پاریسی کلاسیک ژانسن بسیار با مذاق شاه جور درمی آمد.

آرایشگران تراز اول از سالون های کاریتا و آلکساندر پاریس به تخت جمشید پرواز کردند.

الیزابت آردن یک نوع کرم صورت تولید کرد که نام آن را فرح گذاشت تا در جعبه های مخصوص به مهمانان هدیه شود. باکارا یک گیلاس پایه دار کریستال طراحی کرد، سرالین جایگاه های مهمانان را از روی سفالهای قرن پنجم پیش از میلاد ساخت، رابرت هاولیند فنجام و نعلبکی هایی ساخت که فقط یکبار مورد مصرف مهمانان قرار می گرفت و پورتو یکی از بزرگترین تولید کنندگان ملافه و رومیزی فرانسه، رومیزی های رسمی و ملافه های مهمانان را تهیه کرد. لان ون اونیفورم های جدیدی برای کارمندان دربار تهیه کرد که نیم تنه های آن به طرزی شکیل ولی نه زننده با بیش از یک کیلومتر و نیم نخ طلا دوخته شده بود. دوختن هر یک از این اونیفورم ها نزدیک به پانصد ساعت کار لازم داشت.

غذاهای ضیافت تخت جمشید را اصولا رستوران ماکسیم تهیه کرد ولی چندین موسسه عمده فرانسوی و سوییسی به آن کمک کردند. از یک سال پیش که وزارت دربار ماکسیم را برای برگزاری این ضیافت بزرگ برای یکصد مهمان در وسط بیابان در نظر گرفته بود، موسسه مزبور مشغول تمرین و تدارک بود. آقای لویی ودابل رییس ماکسیم شخصا بر این کار نظارت می کرد و به این مناسبت یک بشقاب جدید و بسیار عالی محتوی خاویار و تخم بلدرچین آب پز اختراع کرد. متاسفانه شاه هیچ وقت لب به خاویار نمی زد. بنابراین هیچ کس دیگری نمی توانست از آن بخورد. این بود که ماکسیم مال اندیشی  کرد و در شب مهمانی چند تره فرنگی مخصوص سوپ را در برابر شاه گذاشت. او مشغول خوردن شد و هر کسی توانست غذای خودش را بخورد. "بشقاب" مهمانان تکرار شد و این بار شاه یک آرتیشو خورد. تنها غذای ایرانی که در صورت غذا وجود داشت خاویار بود؛ مابقی را تقریبا یکسره از فرانسه آورده بودند. صورت غذای ضیافت شام اصلی با مرکب سیاه روی صفحات پوست آهو نقش شده و با یک ریسمان تابیده طلایی به صورت یک کتاب کوچک با جلد ابریشمی آبی و طلایی صحافی شده بود. پس از تخم بلدرچین با مروارید دریای خزر، غذای بعدی پاته دم خرچنگ با سس نانتوا بود بود. غذای اصلی خوراک پشت مازوی بره سرخ شده در روغن خودش بود که درون آن را با سبزی های خوشبو انباشته بودند. برای تازه کردن گلوی مهمانان شربت یا شامپانی کهنه فرانسوی (موئت 1911) می آوردند. آنگاه خوراک طاووس به سبک شاهنشاهی با سالاد مخلوط طبق سلیقه آلکساندر دوما صرف شد. به عنوان دسر بشقاب انجیر به شکل حلقوی که درون آن تمشک با پورتو انباشته بودند آوردند. و در پایان قهوه موکا.

شرابهایی که به مهمانان داده شد اختصاصی بود. شراب ناب شامپانی، شاتودوساران، شاتو بریان سفید 1964، شاتولافیت- روتشیلد 1945 و نیز شامپانی موسینیی کنت دو وگه 1964 و دم پرینیون صورتی 1959 که بسیار کمیاب است. همراه با قهوه نیز کنیاک پرنس اوژن مخصوص خمخانه ماکسیم صرف شد.

پس از ضیافت شام، عده دیگری از کارشناسان فرانسوی نمایش نور و صدا و مراسم آتشبازی برپا کرده بودند. ضمنا هنرمندان فرانسوی در اختراع اونیفورمهای "اصیل" سربازان ایرانی چند قرن پیش همکاری کرده بودند تا بتوانند روز بعد از برابر مهمانان رژه بروند. بعد از ظهر فردا مهمانان با در دست داشتن قمقمه های آب یخ بر قالیچه های جایگاه نشستند و به تماشای رویای ناتمام شاه از تاریخ ایران پرداختند.

در تخت جمشید، محمدرضا شاه تاریخ ایران را به میل خود تغییر شکل داد. او از جشنی که برپا کرده بود راضی بود. می گفت این جشن کمک بزرگی به تجدید نظر غربیان در دیدگاهشان نسبت به ایران خواهد کرد. به نظر او نقطه اوج این مراسم وقتی بود که در برابر گور خالی ولی تاثیر برانگیز کورش کبیر ایستاد و با صدای یکنواخت و بی حالت خاص خودش او را با طمطراق مورد خطاب قرار داد و گفت:

"کورش، شاه بزرگ، شاه شاهان، شاه هخامنشی، شاه ایران زمین، از جانب من شاهنشاه ایران، و از جانب ملت من بر تو درود باد!...
همه ما در این هنگام که ایران نو با افتخارات کهن پیمانی تازه می بندد تو را به نام قهرمان جاودان تاریخ ایران، به نام بنیانگذار کهن سالترین شاهنشاهی جهان، به نام آزادی بخش بزرگ تاریخ، به نام فرزند شایسته بشریت درود می فرستیم.
کورش، آسوده بخواب، زیرا که ما بیداریم و برای نگهبانی میراث پر افتخار تو همواره بیدار خواهیم ماند."

شاه که اصولا مردی کم رو و کم حرف بود، در هنگام ایراد این نطق هیجانی غیرعادی از خود نشان داد و پیش از آنکه خطابه اش را به پادشاه مرده تمام کند مکث کرد. پس از آنکه نطق شاه تمام شد، می گویند ناگهان باد شدیدی از سطح بیابان برخاست و در چشم تماشاگران شن و گرد و خاک پاشید.

در آن هنگام همه این واقعه را به فال نیک گرفتند. اما چنین نبود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

كاخهاي صدام

این کاخها با پول مردم فقیر عراق و بر روی جسد صد ها هزار عراقی ساخته شده است. عکسهای خبر گورهای دستجمعی را بخوانید و ببینید تا متوجه شوید عراق زیر چکمه های چگونه ظالمانی دست و پا میزد.+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

پاسخ رييس جمهور به نامه شركتهای PAP

حمایت دكتر احمدی نژاد از فعالیت بخش خصوصی (شركتهای pap) در بخش مخابرات


به گزارش تلنا ریاست جمهوری اسلامی ایران، محمود احمدی نژاد، در حمایت از یازده شركت دارنده مجوز PAP و در پاسخ به نامه این شركتها به دكتر داودی معاون اول رییس جمهور پی نوشت كردند كه موضوع رسیدگی و مراقبت شود تا كاری خلاف سیاستهای اصل 44 قانون اساسی صورت نگیرد.


یازده شركت دارنده مجوز PAP با ارسال نامه ای به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران خواستار بازنگری موضوع فعالیت شركت های مخابراتی دولتی در حوزه انتقال داده پرسرعت و حذف شركت های خصوصی شده بودند.


دراین نامه كه به امضای یازده شركت PAP رسیده و از سوی دبیرخانه این شركت ها به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده است، با اشاره به مشكلات موجود در مسیر فعالیت این شركتها مشكلات ناشی از ورود شركت مخابرات ایران به عرضه اینترنت پرسرعت بدون تدوین مقررات ایجاد انحصار آمده است: این شركت ها پس از دریافت پروانه ارائه خدمات انتقال داده ها در سال 82 با سرمایه گذاری بیش از 200 میلیارد تومان و با اعتماد به دولت در این راه گام برداشته اند و تا كنون با نصب بیش از 500 هزار پورت پر سرعت در كل كشور و ایجاد 40000 شغل مستقیم و غیر مستقیم، زمینه اعتلای بیشتر بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات را فراهم كردند.


طبق این نامه، PAP ها، مراتب تاسف خود را بر مانع تراشی شركت مخابرات استان تهران و عدم انجام درست تعهدات این شركت در قبال بخش خصوصی اظهار داشتند و تاكید كردند كه این شركت به انحاء مختلف از ارائه خدمات مناسب و به موقع مكان، برق، تامین پهنای باند و در اختیار گذاشتن سیم مسی كه در انحصار بخش دولتی است سرباز زدند.


این در حالی است كه شركت های PAP درخواست های مكرر خود را طی نامه های گوناگون به وزارتخانه، سازمان تنظیم مقررات و ارگان های مربوط ارسال داشته اندكه تماما بی جواب مانده است. به اعتقاد آن ها ورود شركت های مخابراتی دولتی به این عرصه به معنی تعطیلی یازده شركت خصوصی فعال در این بخش است كه طبیعتا، تبعات اقتصادی و اجتماعی زیادی را به همراه خواهد داشت.


ریاست جمهوری ایران، دكتر احمدی نژاد ظرف مدت كوتاهی طی یادداشتی به معاون اول خود مبنی بر مراقبت در اجرای سیاستهای اصل 44 حمایت خود را از این شركتها اعلام كردند. تصویری از پی نوشت رییس جمهور به نامه شركتهای خصوصی از طرف مسئول دفتر رییس جمهور به دبیرخانه شركتها ارسال شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

بانك نمونه سوالات امتحاني رياضي، دوره راهنمايي تحصيلي

بانك نمونه سوالات امتحاني  رياضي، دوره راهنمايي تحصيلي

كليه نمونه سؤالات فشرده شده و داراي پسوند rar هستند  براي باز كردن اين نمونه سؤالات نياز به نرم افزار WinRAR داريد. چنانچه اين نرم افزار روي سيستم شما نصب نيست ابندا آن را دانلود كرده و روي سيستم كامپيوتر خود نصب كنيد تا فايل سؤالات قابل مشاهده و استفاده باشند. براي دانلود نرم افزار WinRAR اينجا را كليك كنيد.

اول راهنمائي
  1. دريافت امتحان رياضي نوبت اول - مدرسه شاهد دختران - تاريخ 30 دي 1385
  2. دريافت امتحان رياضي نوبت اول - مدرسه نمونه دولتي - تاريخ 21 دي 1385
  3. دريافت المپياد رياضي و علوم - مدرسه راهنمائي دخترانه شاهد
دوم راهنمائي
  1. دريافت  امتحان رياضي نوبت اول - مدرسه شاهد - تاريخ 30 دي 85
  2. دريافت  المپياد رياضي و علوم - مردسه شاهد دختران
  3. دريافت سوالات چهار گزينه اي رياضي - پايه اول و دوم راهنمائي
  4. دريافت المپياد رياضي پايه دوم راهنمايي - استان خراسان رضوي - ارديبهشت 1385

بانك نمونه سؤالات در حال تكميل شدن است، ما را ياري كنيد (هر طور كه برايتان امكان پذير است)

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

پایگاه داده ها چیست؟

دادِگان (پایگاه داده‌ها یا بانک اطلاعاتی) به مجموعه‌ای از اطلاعات با ساختار منظم و سامانمند گفته می‌شود. این پایگاه‌های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه‌ها و رایانه‌ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند ذخیره می‌شوند. البته چنین شیوه ذخیره‌سازی اطلاعات تنها روش موجود نیست و شیوه‌های دیگری مانند ذخیره‌سازی ساده در پرونده‌ها نیز استفاده می‌گردد. مسئله‌ای که ذخیره‌سازی داده‌ها در دادگان را موثر می‌سازد وجود یک ساختار مفهومی است برای ذخیره‌سازی و روابط بین داده‌ها است.
پایگاه داده در اصل مجموعه‌ای سازمان یافته از اطلاعات است.این واژه از دانش رایانه سرچشمه می‌‌گیرد ،اما کاربر وسیع و عمومی نیز دارد، این وسعت به اندازه‌ای است که مرکز اروپایی... دادِگان (پایگاه داده‌ها یا بانک اطلاعاتی) به مجموعه‌ای از اطلاعات با ساختار منظم و سامانمند گفته می‌شود. این پایگاه‌های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه‌ها و رایانه‌ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند ذخیره می‌شوند. البته چنین شیوه ذخیره‌سازی اطلاعات تنها روش موجود نیست و شیوه‌های دیگری مانند ذخیره‌سازی ساده در پرونده‌ها نیز استفاده می‌گردد. مسئله‌ای که ذخیره‌سازی داده‌ها در دادگان را موثر می‌سازد وجود یک ساختار مفهومی است برای ذخیره‌سازی و روابط بین داده‌ها است.
HTML clipboard جهت دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

فناورى بى سیم

مى خواهید از فناورى بى سیم سر درآورید؟ حقیقتاً آن قدرها هم كه فكر مى كنید پیچیده نیست. در اینجا سعى مى كنیم از یك جا شروع كنیم. نیروهاى نامرئى اى دست اندركارند كه در سال هاى آینده زندگى شما را دگرگون خواهند كرد، البته اگر تاكنون شروع به این كار نكرده باشند. این نیروها از امواج هوا عبور مى كنند و با خود اطلاعات كارى ضرورى، پست الكترونیك، داده هاى دیجیتالى صدا، و البته همه جور سرگرمى را حمل مى كنند. اگر تاكنون حدس نزده اید باید بگوییم صحبت از بى سیم مى كنیم. در چند سال گذشته، این فناورى راهش را به داخل هر چیزى كه فكرش را بكنید از وسایل الكترونیكى شخصى، از كامپیوترهاى شخصى گرفته تا كامپیوترهاى متحرك (PDH) باز كرده و كلى تبلیغات و هیاهو در اطراف آن وجود داشته است. ولى این همه هیجان پیرامون بى سیم بى دلیل نیست. شبكه داده هاى بى سیم هنوز در دوران كودكى خویش به سر مى برد. در بسیارى از فناورى ها كه دیرزمانى نیست از دنیاى پژوهش به بازار راه یافته اند مى توانند نحوه سیر و سفر اطلاعات را در سرتاسر كره زمین دچار تحول اساسى سازند. آیا این تاثیر مستقیم بر زندگى شما خواهد داشت؟ مى توانید مطمئن باشید. ولى بى سیم چنان اسامى نامربوط و نامرتبط با یكدیگر پیدا كرده كه سر درآوردن از آنها حقیقتاً دشوار است. ولى ما در اینجا چند اصطلاح بسیار متداول را شرح مى دهیم تا كمكتان كرده باشیم كه قدرى مطلب دستتان بیاید.
 HTML clipboard جهت دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

لویی پاستور

در یک نگاه

 

اشتهار وی مدیون شناخت نقش باکتری‌ها در بروز بیماری و کشف واکسن ضد هاری می‌باشد. همچنین عمل پاستوریزه‌کردن که مأخذ از نام اوست، اختراع این دانشمند می‌باشد. لویی پاستور در تاریخ (۲۷ دسامبر ۱۸۲۲ (میلادی)) در شاتو ویله نوولتان از ایالت ژورا زاده شد و در تاریخ (۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵ (میلادی)) در نزدیکی پاریس درگذشت.

HTML clipboard جهت دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

بيوگرافي بازيگران و هنر پيشگان سينما و تلويزيون

بيوگرافي بازيگران و هنر پيشگان سينما و تلويزيون

براي مشاهده كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

ورود به WTO با چشمانی کاملا باز

 ما در دنيايى زندگى مى كنيم كه جهانى شدن بسيارى از حوزه ها را در هم نورديده است. در دنياى امروز شمار بازيگران در حوزه عمومى روز به روز افزايش يافته و مى يابد. در حوزه سياست، مراكز متعدد تصميم گيرى و كانونهاى متنوع قدرت شكل گرفته است. در عرصه فرهنگ چه بسا بسيارى از پاره فرهنگ هاى غير غربى خودشان را به جهانيان نشان داده اند و روز به روز هم رشد بيشترى را تجربه مى كنند. در عرصه اقتصاد، تمركز توليد از بين رفته و راه براى مراودات در سطح جهانى باز شده است، اينكه در چنين دنياى متكثرى چگونه مى توان به توسعه دست يافت و به مردم مجال انتخاب هاى بهتر و درست تر را داد سؤالى است كه به سادگى نمى توان به آن پاسخ گفت. يكى ازمباحث داغى كه در اين راستا در طول سال هاى اخير بيشتر مطرح شده، پيوستن به سازمان تجارت جهانى است. عده زيادى از روشنفكران معتقدند: «راه نجات و شكوفايى اقتصاد ايران حضور در بازارهاى جهانى از طريق عضويت در WTO است»، اما در برابر عده اى معتقدند: «به دليل ضعف ساختار دموكراتيك چنين سازمانهايى، حضور ايران در WTO به فقير تر شدن جامعه و گسترش شكاف طبقاتى منجر خواهد شد.» در اين باره به سراغ آقاى دكتر حسن مطيعى استاد دانشگاه تهران رفيتم و اين موضوع را بحث و بررسى كرديم:

*  در خواست پيوستن ايران به سازمان تجارت جهانى ۲۷ بار رد شد، در نهايت در پنجم خرداد ماه، ايران به عنوان ناظر پذيرفته شد، تا مذاكرات براى پيوستن به عنوان عضو اصلى آغاز شود. آيا با توجه به ويژگى هاى اقتصادى ايران خوشحالى پيوستن ايران به سازمان تجارت جهانى يك شگفتى و احساسى زودگذر است. يا ضرورتى گريزناپذير؟

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

نگاهی به اقتصاد چین

 

چین از کشورهای جنوب شرق آسیا است که از اواسط دهه 1970 میلادی ، سیاست آزاد سازی اقتصاد را در پیش گرفت و از شرایط بسته اقتصادهای سوسیالیستی به تدریج فاصله گرفت . این کشور طی دو دهه گذشته تلاشهای بسیاری را در راستای اصلاح ساختار اقتصادی و آزاد سازی اقتصاد کشور به عمل آورد و بسیاری از موانع تجارت خارجی و جذب سرمایه گذاری خارجی را از سر راه برداشت و در همین حال تقاضای عضویت در موافقت نامه عمومی تعرفه و تجارت ( گات) و سپس در سازمان جهانی تجارت ( WTO ) را دنبال کرد .

 

این پرسش مطرح است که چگونه عضویت چین به سازمان تجارت جهانی بر ساختار تجاری این کشور تاثیر خواهد گذاشت ؟ برحسب کالاها ، افزایش واردات از طریق کاهش تعرفه ها در مورد محصولات کشاورزی اجتناب ناپذیر به نظر می رسید ، زیرا قیمت کالاهای داخلی تقریبا از سطوح بین المللی فراتر رفته است .

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

روش تشخيص گوشي تقلبي هنگام خريد

بهترین روش برای تشخیص اجناس تقلبی از روی بارکد آن می باشد(بار کد یه سری خطوط و ارقام (يه جور استاندارد جهانی برای شناسایی کشور سازنده و نوع کالا و ...
بارکد ها از 13 رقم تشکیل شدن که 2 یا 3 رقم اول از سمت چپ نشان دهنده کشور سازنده میباشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

تاريخ اقتصاد سياسى ايران

كليد فهم اقتصاد سياسى ايران در صورتبندى اجتماعى ماقبل سرمايه دارىاش نهفته است. ايران بر عكس جوامع غربى, فاقد نظام فئودالى بوده است. آنچه موجود بود, خيلى نزديك به آن چيزى است كه ماركس تحت عنوان شيوه توليد آسيايى, به آن اشاره كرده است. به طور نظرى, دولت مالك زمين و آب بود و افراد مالكيتى نداشتند (بشيريه :1984 8). مالكيت زمين و كاربرد مستبدانه قدرت توسط دولت, مانع رشد يك طبقه زمين دار قوى و يكپارچه بود. اين وضعيت در طى دوره انتقال به سرمايه دارى نيز ادامه يافت. دولت, شكل دهنده اقتصاد سياسى بود و در واقع, بورژوازى مدرن توسط دولت خلق شد; از اين رو به دولت وابسته بود. تاريخ اقتصاد سياسى ايران مورد مناقشه است. نظريه اى معتقد است كه ايران, نظامى فئودالى داشته و اقتصاد سياسى اش نيز بايد در پرتو فئوداليسم و قوانين عمومى مربوط به توسعه از فئوداليسم و نيز تغييرش به سرمايه دارى مورد مطالعه قرار گيرد (فشاهى ;1979 پيگولوسكايا ;1975 سوداگر 1979).

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

حجت الاسلام و المسلمین اقای حاج سید احمد خاتمی

 

تولد، محلّ تولد و والدین
این‏جانب سیّد احمد خاتمى در سال 1339شمسى در سمنان متولد شدم. پدرم مرحوم سیّد مهدى مردى بسیار متدیّن و غیرتمند بود و در میان فامیل، ضرب‏المثلِ ایمان و تقوا به شمار مى‏آمد. او بر تربیت دینى و اخلاقى
فرزندان خود فوق‏العادّه حسّاس بود. با این‏كه از سواد متعارف (علم جدید) بهره‏اى نداشت، امّا از نعمت خواندن و نوشتن برخوردار بود و براى نخستین بار در كودكى نور دین و معنویّت را با خواندن كتاب‏ها
ى مرحوم علّامه مجلسى مثل حیوة القلوب، جلاءالعیون، حقّ‏الیقین و ...و نیز معراج السّعاده و نیز با عمل شایسته خود، بر دل بنده، برادران و خواهرانم تاباند. او به شدّت از رژیم شاه نفرت داشت و از این ره‏گذر از كودكى به شدّت از آن رژیم فاسد نفرت داشتم.
مادرم خانم طیّبه سادات خاتمى خانمى متدیّن و مأنوس با قرآن و دعا بوده و هم اكنون در قید حیات است. أبقاهااللّه.
خاندان «خاتمى» از سادات معروف سمنان بوده و جدّ اعلاى این خاندان، مرحوم سیّد هاشم به حدّى محبوب و مورد عنایت مردم بوده است كه بعد از مرگ او نیز برخى خاك قبرش را براى تبرّك و استشفا استفاده مى‏كنند.
محلّ رشدِ دوران كودكى و نوجوانى:

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

آنچه راجع به ايدز بايد بدانيم

 

پايگاه اطلاع رساني پزشكان ايران
در حالي كه كشورهاي پيشرفته جهان در طي چند دهه اخير مشكل بيماريهاي واگيردار را تا حد زيادي حل كرده و تمامي توان و امكانات خود را براي مبارزه با بيماريهاي غير واگير منجمله بيمارهاي قلبي – عروقي و سرطانها متمركز كرده بودند ، ناگهان در سال 1981 ميلادي (1360 شمسي ) نوعي بيماري عفوني در دنيا پيدا شد كه به سرعت درهمه نقاط جهان گسترش پيدا كرد و اميد به ريشه كني بيماريهاي واگيردار را حتي در كشورهاي پيشرفته تبديل به ياس نمود. اين بيماري كه بصورت يك مشكل عمده بهداشتي خود را نشان داد ايدز نام دارد . در اين بيماري دستگاه دفاعي بدن شديداًدچار اختلال مي شود.
بيماري ايدز نوعي بيماري كشنده است كه، در همه كشورهاي جهان، در گورههاي سني متفاوت ، نژادهاي مختلف نه فقط در هم جنس بازان بلكه در هر دو جنس مشاهده شده است و در واقع ايدز يك مشكل جهاني و به كشور و گروه خاصي اختصاص ندارد .
عامل بيماري نوعي ويروس است كه مبداء اوليه آن كاملاً مشخص نيست .

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

بتن

 

مقدمه:
یکی از عوامل تخریب بتن در فلات مرکزی ایران بتن ریزی در هوای گرم می باشد. در محیطهای گرم دمای بتن زیاد بوده و این مسوله موجب تبخیر سریع آب ، گیرش زود رس و کاهش کاراوی بتن می شود.
برای رسیدن به بتن مناسب و با مشخصات مکانیکی مورد نیاز باید شرایط ویژه باشد ای رعایت شود

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

بهداشت رواني دوران بلوغ

 

نوجواني يكي از مهمترين و پرارزشترين دوران زندگي هر فرد محسوب مي‌شود زيرا سر آغاز تحولات و دگرگوني‌هاي جسمي و رواني در اوست و بلوغ نقطه عطفي در گذر زندگي او از مرحله كودكي به بزرگسالي است. بر اساس تعريف سازمان جهاني دوره نوجواني به گروه سني 10 تا 19 سالگي اطلاق مي‌شود و در اكثر كشورهاي جهان به خصوص كشورهاي درحال توسعه بخش قابل توجهي از جمعيت را نوجوانان تشكيل مي‌دهند. با توجه به اين واقعيت كه نوجوانان، پدران و مادران فردا هستند پرداختن به مسائل بهداشتي‌شان (به خصوص بهداشت روان آنان) نه فقط براي خود آنها بلكه براي خانواده‌ها، جامعه و نسل آينده سودمند است و در برنامه توسعه هر كشوري مي‌بايست به مسائل آنها توجه خاص شود. آشنا شدن با پديده‌هاي جديد در زندگي، ‌انسان را از بار هيجاني همراه آن پديده كه غالبا اضطراب و آشفتگي است مي‌رهاند، مطالعات روانشناختي نشان داده است كه تاثير منفي عوامل استرس‌زا كه همراه با آگاهي قبلي است بسيار كمتر از زماني است كه عوامل استرس‌زا ناگهان و بدون مقدمه به انسان وارد مي‌شوند.

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

انواع ام اس "MS"

 

«ام اس چيست؟» ام اس هنگامي در بدن آغاز مي‌شود كه گلبول‌هاي سفيد كه نقش دفاعي در بدن دارند به ميلين كه حفاظتي براي رشته‌هاي عصبي است و كمك مي‌كند كه پيام‌هاي الكتريكي با سرعتي چندين برابر منتقل شوند، بجاي يك عامل بيگانه حمله مي‌كنند و هر بار كه اين گلبول‌ها به رشته‌هاي اعصاب مربوط به يكي از اندام‌هاي بدن حمله كنند، آن اندام دچار مشكل مي‌شود. «انواع ام اس» شايد بتوان گفت دو بيمار ام اس را نمي‌توان يافت كه چگونگي شروع و ادامه بيماريشان شبيه هم باشد ولي در كل بيماري ام اس را مي‌توان به چهار دسته‌ اصلي تقسيم كرد. 1-ام اس خوش‌خيم (Benign MS) كه در اين نوع فقط تعداد كمي حمله رخ مي‌دهد كه اين حملات نيز معمولا با بهبودي كامل همراه است. اين نوع ام‌اس در طي زمان بدتر نمي‌شود و معمولا موجب هيچ ناتواني ماندگاري نخواهد شد.

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

سقط درماني از نظريه، تدوين طرح تا تصويب و تاييد

 

سازمان بهداشت جهاني در يك تقسيم‌بندي كلي و جامع، موارد سقط جنين مجاز در كشورهاي مختلف را به هفت گروه نجات جان زن و حفظ سلامت جسمي و رواني مادر يا جنين، سقط جنين ناشي از تجاوز به عنف و يا زناي با محارم، نقايص جنيني، دلايل اقتصادي و ... بنا به درخواست فرد تقسيم كرده است. اكثريت كشورها نيز با انگيزه و دلايلي معلوم موضوع فوق را تجويز كرده و يا منع نكرده‌اند.
چنانچه در گذشته برخي كشورها نظير چين و سوئد در تمام موارد فوق اجازه‌ي سقط جنين را داده‌اند و برخي نيز كمي محدودتر موارد را پذيرفته‌اند.
با تاكيد بر حساسيت موضوع سقط جنين در حوزه‌هاي اخلاق، حقوق، بيوتكنولوژي و پزشكي، كشورهاي اسلامي نيز، نسبت به مساله سقط جنين در مقايسه با ديگر كشورها اين مساله را به صورت محدودتري تجويز كرده‌اند. ايران ـ كه در هيچ مورد اجازه سقط را نمي‌داد ـ از جمله كشورهايي است كه در اين زمينه تنها در موردي كه حيات مادر در خطر است، اجازه سقط مي‌دهد. البته متاسفانه در اين مورد مقررات روشني وجود ندارد.

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد


+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

بروز رسانی firmware گوشی های موبایل

 

ابتدا بايد درباره مفهوم Firmware صحبت كنيم.  تا‌كنون به دو واژه سخت‌افزار (Hardware) و نرم‌افزار (Software) برخورد كرده‌ايد. امكان  تغيير سخت‌افزار وجود ندارد؛ مگر از بيخ و بن آن را عوض كنيد! ولي نرم‌افزار به راحتي تغيير مي‌كند. حال حالت وسط اين دو را معرفي مي‌كنيم، يعني Firmware  كه به فارسي مي‌توانيم آن را<ميان‌افزار> بناميم! ميان‌افزار برنامه‌اي خاص است كه براي هدف خاصي طراحي شده است و آن، راه‌اندازي و اجراي دستورات خاصي روي يك سخت‌افزار پيچيده مانند گوشي موبايل يا پخش‌كننده موسيقي است.

 

مانند هر برنامه‌ ديگري كه مي‌تواند ايرادات و اشكالاتي داشته باشد، ميان‌افزار هم مي‌تواند گرفتار مشكلات شود و اينجاست كه بحث تغيير و بروز‌رساني آن مطرح مي‌شود. Firmware را معمولاً كارخانه سازنده محصول مي‌نويسد و در صورت نياز، نسخه جديد آن را ارائه مي‌دهد. البته تغيير ميان‌افزار حتي اگر نسخه جديد آن وجود داشته باشد در گوشي‌هاي موبايل محدود است

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

نحوه نصب Skin در گوشیهای موتورولا

 

بعد از نصب برنامه  ( leather & gl ) ، زبان پیش فرض برنامه ایتالیایی هستش. از قسمت Linguagh زبان برنامه رو به English تبدیل کنید.
1)
سپس گوشیتون رو از قسمت  :
Setting/conectivity/ Usb Settings/ Defoult Conection/ Data & Fax
در حالت  data\ fax conection قرار دهید و به USB وصل کنید
.

 

2)اگه درایور گوشیتون به طور کامل شناخته شده باشه، با باز کردن برنامه مدل گوشیتون رو از قسمت Model انتخاب کنید. در صورتیکه گوشی شما تابحال به برنامه شناسانده نشده باشه، بعد از وصل نمودن گوشی به PC ، صفحه مربوط به نصب و تعریف گوشی برای برنامه باز میشه 

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

بالا بردن كيفيت پخش فايلهاي mid

 

يك ترفند جالب براي بالا بردن كيفيت پخش فايلهاي mid روي گوشي هاي سري 60 و uiq
گوشيهاي سري 60 و uiq از يك patchset كه توسط شركت Beatnik تهيه شده و داخل ROM گوشي قرار گرفته براي پخش فايلهي mid استفاده مي كنه.اما اين patchset بسيار فشرده بوده و كيفييت پخش يك فايل mid در كامپيوتر و موبايل به همين لحاظ متفاوت است.
تعريف patchset:Patchset فايليست كه 128 sample آلات موسيقي را جهت پخش فايلهاي mid داراست.
patchset هاي بزرگتر مثل patchset كامپيوتر براي هر آلت موسيقي بيش از Sample دارند كه در هر اكتاو صداي متفاوتي دارد-همين مطلب تفاوت محسوسي بين پخش يك فايل mid در موبايل با پخش همان فايل در كامپيوتر دارد-خواه ناخواه بعضي از آلات موسيقي پخش نمي شود-

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

اعتماد به نفس چيست؟و چگونه افزايش مي يابد

 

اعتماد به نفس ، عبارت است از احساس اطمينان نسبت به خود. به عبارت ديگر ، اعتماد به نفس يک فرد به نحوه ي احساس اودرباره ي (( من )) خويش بستگي دارد .شما در مورد خودتان چگونه فکر مي کنيد ؟ آيا نظر مساعدي نسبت به خودتان داريد و به خودتان احترام مي گذاريم ؟ اگرپاسخ شما به سوالات اخير مثبت باشد ، در اين صورت مي توان گفت که شما از يک من قوي و ايده آل ، برخوردار هستيد ، اما اگرشما نظر مساعدي نسبت به خودتان نداشته باشيد و براي خودتان احترام قايل نشويد ، مي تون گفت که شما داراي من ضعيفي هستيد .مع الو صف ، بايد گفت که نظر فرد نسبت به خودش در موقعيتهاي مختلف زندگي يکسان نيست و ممکن است که او دريک موقعيت خودش را خوب و قوي بپندارد ، ولي در موقعيت ديگري خود پنداري ضعيفي داشته باشد .

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

تبدیل Nokia N73 معمولی به Nokia N73 Music Edition

 

همان طور که اطلاع دارید ، شرکت نوکیا گوشی N73 را در دو نوع عرضه کرده است. یک نوع گوشی N73 معمولی و دیگری N73 موزیکال یا Music Edition. (البته نسخه نایاب Internet Edition نیز موجود میباشد). تفاوت این دو نوع گوشی هم نام ، ابتدا در قسمت سخت افزار همانند رم دو گیگابایتی در Music Edition در برابر رم 128 مگی معمولی و دیگری در نوع نرم افزاری ، به شکل تفاوت ساختار سیستم عامل های دو گوشی است. به این گونه که در Music Edition ، قسمت های مختلفی برای پخش آهنگ با افکتها و قابلیتهای گوناگون در نظر گرفته شده است که در N73 معمولی خبری از آن ها نیست. به نوعی سیستم عامل دو گوشی تفاوت تقریبأ زیادی با یک دیگر دارند ، البته از نوع ورژن! تفاوت قیمت دو گوشی هم در حدود 25 هزار تومان میباشد. در این ترفند قصد داریم تا با ابتکاری بسیار جالب نحوه تبدیل و آپدیت سیستم عامل N73 معمولی به N73 Music Edtion را به شکل قدم به قدم برای شما مطرح کنیم.

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

سفر بي بازگشت به مريخ!

آقاي «باز آلدرين»، دومين مردي که در ماه فرود آمد و يکي از حاميان خسته ناپذير کشفيات فضايي، مي گويد : به باور من اولين کاشفان مريخ بايد براي هميشه همانجا بمانند. درست همانند اروپايي هاي که امريکا را کشف نمودند، يک گروه کوچک از کاشفان سيارات بايد روزي در مريخ فرود آيند، همانجا خانه بسازند، زندگي کنند و در نهايت همانجا بميرند.
 
 

ولي ساختن مسکن در سطح مريخ کار ساده اي نيست. اولاً به دليل اينکه جو مريخ، 100 مرتبه نازک يا رقيق تر از جو زمين است و دوماً اين سياره ميدان مغناطيسي مناسبي ندارد تا در برابر هجوم نابود کننده تابش هاي خورشيدي بتواند حفاظت کند. اما مريخ در مقايسه با هر گزينه ديگر در منظومه شمسي، به عنوان يک مکان يا جهان قابل زيست، توانايي هاي خوبي را به ما پيشکش مي کند.

 

40 سال بعد از فرود آلدرين بر سطح ماه،  مي توان نا اميدي او را به علت اينکه فعلاً هيچ برنامه براي ترک مدار زمين توسط انسان وجود ندارد، درک کرد. شايد يک تلاش پيشگام به سوي مريخ بتواند اين نا اميدي را رفع کند، البته اگر موفق شويم!

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

وبلاگ؛ موجود زنده اجتماعی

1. وبلاگ از پدیده های روز فناوری و رسانه ی اینترنت است که در آن مرزهای مجاز و حقیقت درهم می آمیزد. دو بلاگر ممکن است بی آنکه از هم مطلع باشند در جهان فیزیکی و عینی در همسایگی هم زندگی کنند و ممکن هم هست در دو نقطه ی بسیار بسیار دور از هم در کره ی زمین ساکن باشند. شاید دو وبلاگ نویس در یک هواپیما در حال سفر به مقصدی واحد مطالب جدید خود را در بلاگ خود بنویسند و با یک لپ تاپ در دنیای اینترنت قرار دهند.

2. قدرت یک وبلاگ پیش از آن که به نویسنده (بلاگر) وابسته باشد به زمینه ذخایر فرهنگی و اجتماعی وی باز می گردد. اینکه از چه توان و توشه ای برخوردار باشد. فرصت و دایره ی واژگانی چقدر باشد. چگونه بتواند از ظرفیت های تاریخی و فرهنگی خودش استفاده کند.

 

3. وبلاگ، یک رسانه است. شما را دعوت می کند که به آن سر بزنید. بخوانید و ببینید و در نهایت نظر بدهید. این سرآغاز یک رابطه انسانی مجازی است که سرشار از واقعیت، حقیقت و پیچیدگی است. با این سه نکته مقدماتی به اصل موضوع می پردازیم.

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

نواي قرآن با حنجره طلايي

 

اکبرالقراء استاد مصطفي اسماعيل از مشاهير و نوابغ علم قرائت قرآن در جهان اسلام است که کلام خدا را با آهنگي بسيار لطيف و دلنشين و با الحاني منطبق با معاني و مفاهيم الهي تلاوت مي کند . وي استادي است بي بديل که در فن قرائت سبکي بسيار ممتاز دارد. مردي است که تمامي قاريان جهان در آستان پر از معنويتش سر تعظيم فرود مي آورند و همه به او عشق مي ورزند.

 

به راستي که تلاوت شيوا و ممتاز قاري برجسته اي چون مرحوم استاد مصطفي اسماعيل که توأم با دلپذير ترين نغمات آسماني و کلام روح بخش آيات الهي مي باشد جان را طراوت و آرامش مي بخشد و اينچنين است که رسول خدا صلي الله عليه وسلم مي فرمايند «صداي نيکو زينتي است براي قراء».

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

نانوذرات مغناطيسي؛ معرفي و کاربرد

مقدمه

واژه مغناطيس کلمه‌اي يوناني است که به بعضي سنگ‌هاي طبيعي اکسيد آهن اطلاق مي‌شد. اين سنگ‌ها از اين خاصيت برخوردارند که بر يکديگر و بر ذرات آهن يا فولاد نيرو وارد مي‌آورند. يونانيان باستان، بيش از 2500 سال پيش با پديده‌ي آهنربايي آشنا بودند. تالس که اغلب از او به عنوان پدر علم يونان ياد مي‌شود، ماده‌ي کاني مگنتيت (Fe3O4) که آهن را مي‌ربايد، مي‌شناخت. اين کاني بيشتر در مگنزيا (ترکيه امروزي) يافت مي‌شده است و نام مگنتيت نيز از همين اسم گرفته شده است. چيني‌هاي باستان نيز با ويژگي‌هاي مغناطيسي برخي از سنگ‌هاي آهنربا آشنايي داشتند و تکه‌هايي از اين سنگ‌ها را به صورت قطب‌نماهاي ساده در دريانوردي به کار مي‌بردند.

 

اولين تحقيق علمي در مورد مغناطيس توسط ويليام گيلبرت  انجام شد که تصوير دقيقي از ميدان مغناطيسي زمين ايجاد کرد و بسياري از خرافات گذشته را از بين برد. سپس در سال 1825 اولين الکترومگنت به وسيله کشف بزرگ هانس کريستين اورستد  ايجاد شد. اورستد دريافت که همواره در فضاي اطراف رساناهاي جريان يا ذرات باردار متحرک، ميدان مغناطيسي پديد مي‌آيد. 

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

نانوذرات مغناطيسي؛ معرفي و کاربرد

مقدمه

واژه مغناطيس کلمه‌اي يوناني است که به بعضي سنگ‌هاي طبيعي اکسيد آهن اطلاق مي‌شد. اين سنگ‌ها از اين خاصيت برخوردارند که بر يکديگر و بر ذرات آهن يا فولاد نيرو وارد مي‌آورند. يونانيان باستان، بيش از 2500 سال پيش با پديده‌ي آهنربايي آشنا بودند. تالس که اغلب از او به عنوان پدر علم يونان ياد مي‌شود، ماده‌ي کاني مگنتيت (Fe3O4) که آهن را مي‌ربايد، مي‌شناخت. اين کاني بيشتر در مگنزيا (ترکيه امروزي) يافت مي‌شده است و نام مگنتيت نيز از همين اسم گرفته شده است. چيني‌هاي باستان نيز با ويژگي‌هاي مغناطيسي برخي از سنگ‌هاي آهنربا آشنايي داشتند و تکه‌هايي از اين سنگ‌ها را به صورت قطب‌نماهاي ساده در دريانوردي به کار مي‌بردند.

 

اولين تحقيق علمي در مورد مغناطيس توسط ويليام گيلبرت  انجام شد که تصوير دقيقي از ميدان مغناطيسي زمين ايجاد کرد و بسياري از خرافات گذشته را از بين برد. سپس در سال 1825 اولين الکترومگنت به وسيله کشف بزرگ هانس کريستين اورستد  ايجاد شد. اورستد دريافت که همواره در فضاي اطراف رساناهاي جريان يا ذرات باردار متحرک، ميدان مغناطيسي پديد مي‌آيد. 

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

تقسيم كننده بهشت و جهنم

چرا به حضرت علي (عليه السلام) «قسيم النار والجنة» مي‌گويند؟

 

در منابع تشيع و اهل تسنن احاديثي در باب مقسم بودن حضرت علي عليه السلام در قيامت، ذكر شده است كه در اين مطلب برخي از آنها را ذكر مي‌نماييم.

 

 

 

اصل احاديث از منابع شيعه

 

عن عبدالله بن عباس قال: قال رسول الله (صلى الله عليه و آله): ... معاشر الناس، إنّ علياً قسيم النار، لا يدخل النار ولي له، ولا ينجو منها عدو له، إنه قسيم الجنة، لا يدخلها عدو له، ولا يزحزح عنها ولي له(1) ؛ از عبدالله بن عباس نقل شده است که گفت: رسول خدا (صلي الله عليه و آله) فرمودند: ... اي گروه مردم! همانا علي تقسيم کننده جهنم (نار) است کسي که ياور و دوست او باشد وارد آتش نخواهد شد و کسي که دشمن او باشد از آن نجات نخواهد يافت. همانا او تقسيم کننده بهشت است کسي که دشمن او باشد وارد آن نخواهد شد و کسي که دوست او باشد از آن محروم نخواهد شد.

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

ناگفته هاي زندگي سيد حسن نصرالله از زبان خودش

نامم حسن نصرالله است فرزند "سيدعبدالکريم" و "مهديه صفي الدين". در تاريخ سي و يکم ماه آب سال 1962 متولد شدم. اصالتا اهل روستاي "بازوريه" در منطقه صور واقع در جنوب لبنان هستم ولي محل حقيقي تولدم يکي از محلات حومه شرقي شهر بيروت است. طبعا وضعيت معيشتي خانواده که جزو خانواده هاي فقير ومستضعف بودند، همچون باقي خانواده هاي شيعه اي که در تلاش براي پيدا کردن يک فرصت شغلي و لقمه اي نان از جنوب لبنان به بيروت مهاجرت کردند، بود. تا آن جا که به ياد دارم، مدرسه النجاح يا الکفاح- الان شک دارم- واقع در همان منطقه اي که به دنيا آمدم يعني حومه شرقي بيروت، مدرسه ابتدايي من بود. بعد از آن در مدرسه ديگري در مقطع راهنمايي - که در لبنان به آن تکميلي مي گوييم - مشغول به تحصيل شدم و اين دوره را به اتمام رساندم. در همين اثناء بود که جنگ داخلي در لبنان به وقوع پيوست يعني در سال هاي هفتاد و چهار- هفتادو پنج. در پي آغاز اين جنگ، مدارس تعطيل شد و حومه شرقي بيروت که درآن شيعيان ومسلمانان سکونت داشتند، به دست نيروهاي لبناني و"حزب کتائب" - که شما آنها را "فالانژيست" مي ناميد - سقوط کرد. در اثر جنگ، ما اين منطقه را ترک کرده و به روستاي بازوريه در جنوب لبنان بازگشتيم.

 

براي دريافت كامل مقاله اينجا را كليك كنيد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۸۷ساعت   توسط نیکا شارژ: www.nikacharg.ir  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر